post #1 of 1
Thread Starter 
Hello everyone, am new to this. How should I price if am preparing meals for clients at their home. SHOULD i purchase items they want to eat, have them do it. Do I charge per hr for me time there, or flat fee per per per plate, doni take my own pots etc or use their, is it ok to.prep some items before I arrive to. Save time ther e, am I suppose to clean dishes or them ? Please help. Thanks