hiJeff-
yes,my prices are still very high- its costing me $92-$95 per case of 36 like you get-that puts it at about $2.56-$2.64 lb.
when i switched suppliers last year,they quoted me between $1.50-1.80- retail is $4.99/lb -
shortening-forgetaboutit
cream cheese wentup$20 a case too
but i have trouble complaining about much of anything right now
yes,my prices are still very high- its costing me $92-$95 per case of 36 like you get-that puts it at about $2.56-$2.64 lb.
when i switched suppliers last year,they quoted me between $1.50-1.80- retail is $4.99/lb -
shortening-forgetaboutit
cream cheese wentup$20 a case too
but i have trouble complaining about much of anything right now