Joined
·
5,664 Posts
I dunno.... that stuff is cheap and nasty, and I don't see how a customer would ask for that stuff, its usually used in "instututions" like prisons, hospitals, schools, etc.
What you really are paying for is convienience, its pre sliced and wraped. If you have a slicer you should get the same or better cost with the 5 lb cheese blocks, and the quality is much, much better.
What you really are paying for is convienience, its pre sliced and wraped. If you have a slicer you should get the same or better cost with the 5 lb cheese blocks, and the quality is much, much better.